Kısa Saç Tercihi | Kraliçe Kadın

Kısa Saç Tercihi

en-fazla-tercih-edilen-kisa-sac-modelleri
Paylaş
 

Bayanların en çok değer verdikleri konu hiç şüphesiz ki saçlarıdır. Özellikle bir ruhsal durum karşısında başa çıkma yöntemi olarak saçları ile oynadıkları iddia edilen kadınların, saçlarında yaptıkları değişimleri sadece bu ruhsal durum ile bir tutmak yanlış olacaktır. Uzun saç modasının zamanla değişmesi ile beraber bayanların saç boylarında değişime gittikleri görülmektedir. Bu aşamada sizlere en popüler 6 kısa saç modeli hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

kisa-sac-nasil-uzun-gosterilir

Kısacık dağınık kesimler

Bu kesimler de genelde bol kat kullanılarak dağınık bir görünüm verilmektedir. Rastgele kesilmiş imajının yaratıldığı bu saçları dalgalı saç şekline sahip olanlar daha yoğun olarak tercih etmektedir. Ayrıca yüze yumuşak bir hava verilmesine de neden olacaktır.

Asimetrik Kesim

Bu kesim de bir saçı kullanmak oldukça cesaret istemektedir. Yanlardan tıraşlanarak üst kısımlarının asimetrik bir şekilde kesildiği bu saç modelini çeşitli şekillerde kullanmak mümkündür. Günlük kullanımız da asimetrik kesim olan üst kısımları yanlara tarayarak sade bir görünüm yaratabilme şansınız mevcut. İstediğinizde üst kısımları arkaya atarak havalı bir saça kavuşmuş olabilirsiniz. Çeşitli kullanımları açısından bu stil en popüler 6 kısa saç modeli arasındadır.

kisa

 

Küt Kesimler

Bu kesim stili vazgeçilmezler arasında uzun zaman daha bulunmaya devam edecektir. Kulak hizasında tüm saçların aynı boyda kesildiği modeller hem perçemli hem perçemsiz kullanılabilmektedir. Genelde düz saçlara sahip olanların tercih edildiği görülüyor olsa da dalgalı saça sahip olanların da rahatlıkla taşıyabileceği bir modeldir.

Ön Uzun Arka Kısa

Son birkaç senedir özellikle göz önünde olan bu modelde arka kısımlar ense gözükecek kadar kısa iken öne doğru açılarak bir uzunluk katılmaktadır.

Yandan Ayrılmış Modeller

Bu modelleri genelde düz saça sahip olanlar tercih etmektedir. Tamamen kısa olan saç, rahat kullanıma göre sağa ya da sola yatık olacak şekilde kesilerek yüzün güzelliğini ortaya çıkarmaktadır.

kısa-sac

Dağınık Kesimler

En popüler 6 kısa saç modeli arasında gösterilebilecek olan bu kesimde, saç kulak üzerinde biraz daha uzun bırakılarak dağınık makas darbeleri ile şekillenmiş imajını yansıtmaktadır. Bu saç stilini de düz bir şekilde tarama ile klasik şıklığınızı perçinlemekte kullanabilecek iken dalgalı karışıklık yaratarak çarpıcı bir imaj yaratabilmenizde mümkün gözükmektedir.

Bu yazı 2345 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

yazar kafe
Bumerang - Yazarkafe