Yeni Makyaj Trendi: Chroming!

Yeni Makyaj Trendi: Chroming!

Yeni-makyaj-teknigi
Paylaş
 

Bu da nereden çıktı demeyin. Artık neredeyse her hafta yeni bir makyaj trendiyle karşı karşıya kalıyoruz. Daha birini öğrenip günlük hayatta kullanmaya çalışırken hop yeni bir tane makyaj trendi daha çıkıyor. Daha hepimizin kontür tekniğini tam olarak çözememesine rağmen onun üstüne baking, strobing vs. bir sürü teknikle daha karşılaştık. İşte bu hafta da karşımıza çıkan yeni makyaj trendi: chroming !

Strobing tekniğini biraz çözdüyseniz chorming tekniği de size çok kolay gelecektir. Chorming tekniğiyle makyaj için ihtiyacınız olan tek şey ise parlak bir ruj. Nenelerimizin veya annelerimizin makyaj tekniğine ne kadar da benziyor aslında değil mi ? Onlar da tek bir rujla makyajlarını yaparlardı.

yeni-makyaj-trendi-chroming

O halde annelerimizi ve nenelerimizi chorming tekniğinin ilk temsilcilerinden saysak haksızlık yapmış olmayız. Chorming ‘de de amaç strobing ‘te olduğu amaç yüzün belli noktalarını aydınlatarak cilde daha sağlıklı, parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırmak. Peki neresi bu noktalar ? Elmacık kemikleri, burnun üstü, alnın tepe noktaları, kaş kemiği, üst dudak ve çenenin üstü. Yeni bir makyaj trendi olan chorming tekniğini uygulamak için nemlendirici bir rujla bu belirli noktalara ruju uygulayın. Daha sonra nemlendirdiğiniz makyaj süngerinizle bu ruju dağıtın. İşte chorming tekniğiyle yapmış olduğunuz makyajınızla hazırsınız!

yeni-makyaj-trendi

Kontür ve strobing tekniğinin aksine çok fazla malzemeye ihtiyaç duymazsınız bu teknikte. Üstelik uygulaması da daha basit. Son birkaç yıldır mat görnümlü makyajlar yapsak da artık bu yerini ıslak makyaj görünümlerine bıraktı. Yeni makyaj tekniği chorming ‘de bu ıslak makyaj görünümlü makyajın uygulanması için oldukça ideal bir teknik.

2016-Makyaj-teknikleri

Uzun zaman önce aldığınız ama bir süredir mat rujlar mode olduğu için kullanmadığınız parlak, ışıltılı rujlarınız varsa onları kullanmaktan hiç çekinmeyin. Ama rujunuzun çok koyu renklerde olmamasına özen gösterin. Ten rengine yakın parlak bitirişli rujlar bu makyaj tekniği için en uygun rujlar olacaktır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz bu yeni makyaj tekniği sayesinde daha parlak ve ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olacaksınız.

Bu yazı 1251 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

yazar kafe
Bumerang - Yazarkafe