Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır? | Kraliçe Kadın

Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

hamilelikte-dikkat-edilmesi-gerekenler
Paylaş
 

Hamilelik dönemi kadınlara farklı duyguları yaşattığı kadar, farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Bunların başında gelen ve kadınların en çok korktuğu şey, vücutlarında oluşacak olan deformasyon. Bu mucizevi süreyi daha güzel ve sıkıntısız geçirmek için bazı yapılması gereken şeyler vardır. Hamilelikte vücut bakımı için öncelikle bu süreçte bol bol su tüketin. Su vücudunuza faydalı olacağı gibi, sütlerinizin artmasını da sağlayacaktır. Su tüketimi vücudunuzu yenileyecek ve tazeleyecektir. Bu süreçte yeme içme düzeninize dikkat edin. Bebeğinizi beslemek adına fazla yenilen şeyler size zarar verecektir. Dikkatli beslenmek hem kendinize hem de bebeğinize yararlı olacaktır. Fazla kilo almamaya özen göstererek vücut bakımınıza katkı sağlayın.

hamilelikte-yapilan-bakimlar

Hamilelikte vücut bakımı için yapmanız gerekenler, oluşacak çatlaklara karşı yapacağınız kürler olacak. Doğal kremler ile vücudunu nemli tutun. Dermatolojik olarak test edilmiş, eczane ürünleri ile vücudunuza her gün gerekli olan nemi verin. Ayrıca bu ürünlerin dışında, doğal yağlar ile de vücut bakımınızı yapabilirsiniz. Duşa girmeden önce zeytinyağı ile vücudunuza masaj yapın. Bir saat bekledikten sonra yıkanın. Zeytinyağının dışında kayısı yağı ve tatlı badem yağı vücut bakımınız için değerli yağlardır. Bilindiği gibi çatlaklar özellikle karın bölgesinde daha fazla oluşmaktadır. Düzenli vücut bakımı yaptığınız takdirde, doğum sonrasında herhangi bir çatlakla karşılaşmazsınız.

hamilelikte-bakim

Hamilelik sürecinde vücudunuzda ödem oluşmaması için spor yapın. Her gün kısa yürüyüşler yaparak, hem formda kalın hem de sağlıklı bir hamilelik yaşayın. Bu süreçte yapacağınız spor ve egzersizler, doğumunuzu da kolaylaştıracaktır. Düzenli olarak ilk aylardan itibaren spora başlarsanız, hamilelik sonrası deformasyonların oluşumunu neredeyse kökten yok edersiniz. Hamilelikte vücut bakımı için spor size büyük yardımcı olacaktır. Hamilelikte anne vücudunda demir ve kalsiyum miktarı yüksek oranda düşüş göstermektedir. İlerde yaşanabilecek sağlık problemlerini en aza indirgemek için, bol bol süt ürünleri tüketin. Özellikle spor sonrasında mutlaka bir bardak süt için ve lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Tüm bunları yaptığınız takdirde rahat bir hamilelik geçirirsiniz. Ayrıca vücudunuzun bakımını da yapmış olursunuz.

Bu yazı 1402 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

yazar kafe
Bumerang - Yazarkafe