En Kolay Cilt Bakım Önerileri | Kraliçe Kadın

En Kolay Cilt Bakım Önerileri

cilt-bakimi-yapma
Paylaş
 

Cilt bakımı pek çok bayanın en çok özendiği konulardan olup sağlıklı, ışıl ışıl, parlak ve pürüzsüz bir cilde erişmek de en çok arzuladıkları şeydir. Bunun için çeşitli yollar denenmekle birlikte çoğu zaman en kolay ve en pratik yollar aranmaktadır. Özellikle de çalışan bayanlar için zaman ciddi bir sorun olup zamandan tasarruf sağlamak adına en kolay cilt bakımı yolları arayışına girmektedirler. Cilt bakımında en kolay yollar ise evde uygulanan bitkisel bakım maskeleri, kürler, peelingler ve kremlerdir. Cilt bakımında son dönemlerin en revaçta ürünleri olan bitkisel ürünler hem pratik, hem zaman tasarrufu sağlaması hem de ekonomik olması yönüyle bayanlara çok cazip gelmektedir. Evde kısa bir sürede hazırlanan bu karışımlarla da arzulanan güzelliğe erişmek mümkündür.

cilt-guzelligi

Evde yapılacak cilt bakımında en çok tercih edilen bitkisel ve doğal ürünler arasında bal, limon, zeytinyağı, gliserin, gül suyu. Maya vs. gelmektedir. Bu ürünlerle hazırlanan maskeler hem cildi yenilemekte, hem beslemekte hem de cilt tabakasında oluşan lekeleri gidermektedir. Özellikle limon renk açıcı özelliği ile ciltte oluşan lekeleri gidermede bire birdir. Bal ise cildin kaybettiği nemi kazanmasını sağlamakta, kurumuş ciltleri canlandırmakta ve cildi beslemektedir. Zeytinyağı da tıpkı bal gibi cildi nemlendirmekte ve tazelemektedir. Bunların dışında ayrıca yumurta ile hazırlanan en kolay cilt bakımı karışımları hazırlanabilmektedir. Yumurta cildin sıkılaşmasını sağlayarak daha genç bir görünüm kazanılmasında etkilidir. Kil de doğal ürünlerden olup pürüzsüz ve güzel bir cilt için sık kullanılmaktadır.

cilt-bakim-urunleri

Tabi karışımlarla ve maskelerle cilt bakımı yapmadan önce esas dikkat edilmesi gereken günlük ve düzenli cilt temizliğidir. Evde en kolay cilt bakımı düzenli bir cilt temizliği ile de sağlanabilir. Gece toniklerle cildinizi temizledikten sonra nemlendirici ile yapacağınız hafif dairesel masajlar cildin gün boyunca maruz kaldığı koşulların yorucu etkisini alacaktır. Ayrıca soğuk su ile ya da maden suyu ile hem gece hem de sabahları yüzü yıkamak cildinizi daha sıkı ve canlı tutacaktır. Yine sabahları evden çıkmadan mutlaka bir nemlendirici ve güneş kremi kullanarak cildinizi güneş ışınlarına karşı korumanız gerekir.

Bu yazı 1911 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

yazar kafe
Bumerang - Yazarkafe