En Gözde Erkek Bebek İsimleri | Kraliçe Kadın

En Gözde Erkek Bebek İsimleri

kiz-bebek
Paylaş
 

EN GÖZDE ERKEK BEBEK İSİMLERİ   

Her anne babanın en önemli varlıklarıdır çocukları. Evlenerek bir aile olan çiftlerin, çocuk sahibi olma süreçleri hem heyecan verici hem de stresli olabilmektedir. Hamileliğin anlaşılmasının ardından büyük bir hazırlık süreci başlamaktadır. Bu aşamanın en uzun süren kısmı ise bebeklere isim seçme aşaması olarak yer edinmektedir anne ve baba adaylarının hayatlarında. Çocuklarının hayatları boyunca kullanacakları ismi seçerken özen göstermek oldukça doğal bir durumdur. Erkek bebek sahibi olacak anne baba adayları için 2016 yılının en güzel erkek bebek isimleri ve anlamları konusunda yardımcı olabilecek seçenekleri sizlere sunacağız

Deniz

Deniz isminin bazı aileler üzerindeki etkisi oldukça yüksektir. Anne-babalar çocuklarına isim koyarken onların kişilik ve karakterinede oluşum sağlayacağını düşünerek davrandıkları için en çok tercih edilen isimler arasındadır. Deniz. Ayrıca Deniz’in unisex bir isim olması kız çocuk sahibi olan anneleri de bu güzel tını ile etki altına alır. Doğa bilinci ve doğa sevgisi olan anne-babaların tercih ettiği bir isimdir Deniz.

erkek-cocuk

Emre

‘Aşık, beylerbeyi ve dost’ anlamlarına sahip olan bu isim her dönem en çok tercih edilenlerden olmaktadır.

melih-erkek-cocuk

Can

Pek çok anlamı olan bu isimin ilk anlamı ‘ruh ve hayat’ iken diğer bir anlamı ise ‘sevgili, gönül ve yakın dost’ olarak belirtilmektedir. Ayrıca bu isim Mevlevi ve Bektaşi tarikatlarında dervişlerin birbirlerine hitapları olarak da bilinmektedir.

deniz-erkek-cocuk

Ege

‘Yüce, büyük, ulu’ anlamlarını taşıyan bu isim 2016 yılının en güzel erkek bebek isimleri arasında yer almaktadır.

can-erkek-bebek

Melih

Bu isimin anlamı ‘güzel, şirin’ olmak ile birlikte anne babaların en çok tercih ettikleri isimlerden biri olmuştur.

Çağan

‘Bayram, şenlik’ anlamlarına gelen bu isim son zamanlarda giderek daha popüler olmaktadır.

Kemal

‘Olgunluk, yetkinlik, bilgi ve fazilet’ anlamlarına gelmekte olan bu isim her dönem en çok tercih edilenlerden olmaktadır. Özellikle çocukların geleceklerinde rahatlıkla kullanabilecekleri isimlerdendir.

Sarp

Bu isimin içerdiği anlamlar ‘çetin, sert, şiddetli ve dik çıkılması zor’ olarak belirtilmek ile birlikte oldukça kullanılmaktadır.

Levent

 

Ali

Yüce, ulu, yüksek anlamındadır.

Sabahattin

Güzellik anlamındadır. Üstüne bu ismin manevi değeri de yüksek olduğu söylenir. Eski bir isim olmasından kaynaklı olan bir özelliği de vardır.

Yağız

‘Esmer, Doru ve Yiğit’ anlamlarına gelen bu isim en çok tercih edilenlerden biri olmaktadır.

Bu yazı 4034 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ecrin diyor ki:

    eren de koyun ve kız ismi ecrini de koyun

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

yazar kafe
Bumerang - Yazarkafe